• 8 denní poznávací zájezd
 • Serrara Fontana, Capri, Maronti
 • Vesuv, Pompeje

TO NEJLEPŠÍ Z ISCHIE A NEAPOLSKÉHO ZÁLIVUIschia, Itálie

Zájezd si právě prohlíží 11 lidí!

Od ,- Kč


Termíny zájezdů do tohoto hotelu
Popis

8 denní poznávací zájezd

 

 • Serrara Fontana
 • Sant Angelo
 • Capri
 • Tropical
 • Maronti
 • Cava Scura
 • Pompeje
 • Vesuv
 • Ischia Ponte

program zájezdu

Den 1. – Praha – Ischia
Odlet z Prahy do Neapole; po příletu transfer na Ischii; ubytování v hotelu *** s polopenzí; volný program.

Den 2. – Ischia
Individuální volno; fakultativně možnost návštěvy termálního parku Poseidonovy zahrady nebo Negombo. Večeře v hotelu.

Den 3. – Laco Ameno – Casamicciola Terme – Sarrara Fontana
Po snídani odjezd na půldenní okruh ostrovem se zastávkami na nejkrásnějších místech. Výjezd do nejvýše položené vesnici na Ischii Serrara Fontana; s nádhernými výhledy na celý ostrov. Zastávka na občerstvení s možností ochutnávky výborného ostrovního cappuccino; bruschetty a lokálního vína (není v ceně). Na programu je dále návštěva romantické rybářské vesničky San Angelo v termálně nejaktivnější zóně ostrova. Odpoledne návrat do hotelu; volný program. (Pro zájemce možnost zůstat v termálním parku Tropical s individuálním návratem do hotelu).

Den 4. – Capri
Po snídani odjezd na celodenní výlet na ostrov římských císařů Capri. Dopoledne prohlídka města Anacapri; fakultativně možnost návštěvy vily S. Michele Axela Munteho nebo výjezd lanovkou na nejvyšší horu Capri Monte Solaro; s úchvatnými panoramatickými výhledy na dva zálivy. Volno na oběd (možnost skupinového menu za 12 €/os). Odpoledne následuje prohlídka hlavního města Capri; procházka starobylou čtvrtí až ke klášteru Sv. Jakuba. Na závěr čas na nákupy nebo možnost fakultativního výletu lodí kolem Capri s návštěvou jeskyní Grotta Bianca; Grotta Verde; popř. i Modré jeskyně. Návrat do hotelu; večeře.
Vstupné: Vila Axela Munteho: 6 €; návštěva jeskyní Grotta Bianca; Grotta Verde: 16 €; Modrá jeskyně: 14 € (není v ceně zájezdu).

Den 5. – Park Tropical
Celodenní relax v termálním parku Tropical na San Angelu s mírně radioaktivními; jodido-železitými termálními vodami. Tropical nabízí více než 10 bazénů; saunu; dobrou restauraci a přijemnou relaxaci na panoramatickém místě nad městečkem San Angelo. V ceně transfer z hotelu tam a zpět; ráno asistence českého delegáta a celodenní vstupné. Koupací čepice s sebou (popř. možnost zakoupit na místě € 2).

Den 6.– Pompeje – Vesuv
V časných ranních hodinách odjezd autobusem a trajektem na italskou pevninu. Následuje téměř tříhodinová prohlídka archeologického areálu Pompeí. Dalším bodem programu je sopka Vesuv. Nejprve je na úpatí sopky zastávka na oběd (možnost skupinového menu za 12 €/os); poté nás čeká výjezd na parkoviště do kvóty 1 000 m.n.m.; kde je vstup do Národního parku Vesuvio a odtud samotný výstup na aktivní vulkán až do výšky 1 280 m.n.m. s převýšením cca 200 m. Doporučujeme vhodnou turistickou obuv a oblečení; výstup je vhodný pro osoby s dobrou fyzickou kondicí.
Vstupné: Pompeje: 11 €; Národní park Vesuvio: 10 E€ (není v ceně zájezdu).

Den 7. – Ischia Ponte
Po snídani prohlídka nejstarší památky ostrova Aragonského hradu; jehož historie se datuje až k roku 474 př.n.l. Přejezd do historické části Ischia Ponte; volno cca 2;5 hodiny na individuální prohlídku hradu. Následuje procházka s průvodcem starobylou částí města Ischia; bývalou rybářskou vesnicí s možností nákupů suvenýrů. Návrat do hotelu kolem 13 hodiny; volno.
Vstupné: Aragonský hrad: 10 € (není v ceně zájezdu).

Den 8. – Ischia – Praha
V dopoledních hodinách transfer na letiště Neapol; odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena; pořadí jednotlivých výletů je orientační a může se změnit.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 2 osoby. Poznávací zájezd si můžete prodloužit o 2. týden pobytu ve vybraném hotelu – cenu žádejte u vašeho prodejce.